Misdaadcijfers blijven stijgen in Wevelgem !!!

Op 6 november 2017

Recent onderzoek heeft uitgewezen dat de criminaliteit in Wevelgem onrustwekkend aan het stijgen is.

Dit is hoogst opvallend omdat de misdaadcijfers in omliggende gemeenten dan weer dalen.

Wevelgem wordt vooral geplaagd door een aanzienlijk hoger aantal inbraken.

 

Waar er in 2015 “nog maar” 79 woninginbraken waren, steeg dit getal in 2016 tot 144, of maar liefst 65 inbraken meer. Op Turnhout en Edegem na, is Wevelgem hiermee de meest geteisterde gemeente van Vlaanderen.

Voor Wevelgem is dit méér dan 1 inbraak per 100 woningen, en dit in amper één jaar.

En de vooruitzichten voor 2017 zijn al niet beter.

Ook dit jaar kregen al vele medebewoners van Wevelgem, ongewenst bezoek van malafide individuen die blijkbaar, voorlopig nog om onbekende redenen, Wevelgem als makkelijk werkgebied zijn gaan beschouwen.

Als inwoners van onze gemeente kunnen en mogen we deze negatieve evolutie niet aanvaarden. De materiële schade, maar vooral ook het psychologische leed van deze inbrakengolf is voor de gedupeerden niet te schatten.

Onze burgers kunnen alvast in de eerste plaats zelf waakzaam blijven. Zo kunnen we, bv. via buurtinformatienetwerken (BIN), elkaar op de hoogte houden van abnormale zaken die we in onze omgeving zouden vaststellen.

Maar ook de gemeente zelf zal haar inspanningen substantieel moeten opvoeren. Onze wijkagenten moeten nog meer zichtbaar worden in het straatbeeld. En de politiepatrouilles, zeker tijdens de nacht en in de weekends, moeten worden opgedreven.

Nog meer blauw op straat is in Wevelgem, gelet op de enorme stijging van de inbraakcijfers, echt niet teveel gevraagd.

Want wie niet bereid is de veiligheid van onze burgers en hun goederen te beschermen, is echt niet goed bezig.

Doen alsof er niets aan de hand is en gewoon de andere kant opkijken is nu geen optie meer. Harde cijfers vragen een kordate aanpak.

Hoe waardevol vond je dit artikel?

Geef hier je persoonlijke score in
De gemiddelde score is